Tarotová zahrada v Toskánsku

23.05.2023

Vítejte v úchvatné Tarotové zahradě v Toskánsku - jediném místě na světě, kde se můžete projít v kouzelném labyrintu tarotových karet! Připravte se na nezapomenutelnou cestu do světa mystiky, zábavy a toskánského šarmu.

Na rozlehlém pozemku v malém městě Garavicchio si americko-francouzská umělkyně Niki de Saint Phalle splnila svůj životní sen vytvořit zahradu se sochami na téma 22 karet Velké arkány tarotu. Fascinovaná Gaudího tvorbou se nechala inspirovat jeho Parkem Güell v Barceloně.

Představte si, že vejdete do brány zahradního ráje, ale místo klasických květinových záhonů vás přivítá obří Věž! Ano, ta samá Věž z tarotových karet, která slibuje dramatické zvraty a překvapení.

Nad zahradou i okolní krajinou trůní socha Císařovny, ztvárněné do podoby sfingy. Její impozantní velikosti se rozhodně nelekejte a odvážně vkročte do jejích útrob – octnete se v kouzelném světě samotné Niki de Saint Phalle, která zde tvořila a bydlela v průběhu výstavby zahrady. Práce trvaly 17 let za podpory autorčina manžela, sochaře Jeana Tinguely i dalších umělců a farmářů z okolí.

Ateliér uvnitř Císařovny
Ateliér uvnitř Císařovny

Tarotová zahrada je jako kombinace kouzelného lesa, zábavného parku a nádherného uměleckého díla, které vás vtáhne do světa plného symbolů a příběhů. Takže, pokud plánujete cestu do Toskánska, nezapomeňte zařadit toto jedinečné místo do svého itineráře. A kdo ví, možná vám tarotové karty odhalí, že právě tady, uprostřed mystiky, fantasie a hravosti, se skrývá vaše největší letní dobrodružství.

Oficiální stránky Tarotové zahrady