Poznávání a objevování života, širších souvislostí a hloubek mě baví. Asi ve mně zůstal kousek dítěte, které je zvídavé a neustále se ptá a s každou odpovědí nachází další otázky. Hledání kontextu, proč jsme tady na Zemi, a neposedná touha po tom pravém smyslu- a lásky-plném mě léta poháněla objevovat různé možnosti sebepoznávání. Má cesta začala krátce po revoluci, kdy se u nás objevily první knihy z oblasti osobního a duchovního rozvoje a první kurzy, na kterých jsem se seznámila s technikami jako Silvovou metodou ovládání mozku, One Brain Method nebo kineziologie, zaujala mě klasická astrologie a manžel mě seznámil s tarotovými kartami. Později jsem na Pražské psychoterapeutické fakultě zabrouzdala do oblasti psychologie a po letech se k ní vrátila formou dlouhodobé sebezkušenostní psychoterapie. Absolvovala jsem kurz Kvantového doteku a Spiritual Response Therapy, od roku 2013 praktikuji védskou meditaci. Pracuji s Bachovými květovými esencemi a aromaterapeuticky s esenciálními olejíčky obshující éterické silice značky doTerra a Young living. U toho všeho byl a nadále je Tarot mým neustálým průvodcem. 

Počáteční zvědavost rychle přerostla ve vztah plný důvěry. Způsob práce s Tarotem jsem časem a získanými vědomostmi i zkušenostmi postupně měnila. Nechala jsem se inspirovat tarotáři ze zahraničí, zejména Mary K. Greer (USA), Rachel Pollack (USA) a Lilo Schwarz (Švýcarsko). Jako při pohledu do zrcadla Tarot nabízí potřebný odstup ve chvílích, kdy nevíme, jak se rozhodnout, kterým směrem se vydat, proč se nám děje to, co se nám děje, jaký postoj zaujmout, atd. Tarot mluví řečí obrazů, symbolů a je nositelem energií archetypů. Naučila jsem se tarotové karty používat jako nástroj, který umožňuje navázat kontakt se svým vnitřním rádcem. V tempu událostí každodenního života, návalu emocí a myšlenek není vždy snadné vnímat vlastní potřeby a pro nás vhodné cesty. S Tarotem vám nabízím pozastavení se u vašeho osobního příběhu a podporu u nacházení vlastních odpovědí.

Své v průběhu let nabyté znalosti a zkušenosti ráda propojuji, přičemž Tarot a jeho poselství zůstává nosným hybatelem v rámci osobních konzultací a terapeutických sezení.

Milníky na cestě s Tarotem

1996 první objevování Tarotu a výkladů

2010 - 2012 Tarotová škola Sophie Joya

2015 přednáška na Tarotové konferenci v Praze

Překlad knihy "21 způsobů výkladu tarotové karty" od Mary K. Greer, NOXI, 2015

Na "barsování" se pokaždé těším. Ve chvílích ticha plynu na vlnách harmonie a uvolnění ať již v roli přijímajícího nebo dávajícího. Plně důvěřuji procesu - duše, tělo i mysl totiž přesně ví, co potřebují, a to si i pokaždé ze sezení odnáší. Metoda Access Bars® mi od prvního setkání v roce 2020 učarovala svojí jednoduchostí a zároveň účinností. Prsty pokládám v různých kombinacích na 32 bodů na hlavě, vy pohodlně ležíte v křesle a odpočíváte. Tyto body souvisí s různými oblastmi života jako práce, vztahy, zdraví, finance atd. Proto je tato technika použitelná prakticky na jakýkoli problém. Nabízím prostor, kde přinejmenším naleznete hluboké uvolnění, načerpáte novou energii a přinejlepším nastartujete životní změnu. Necháme rozplynout překážky, které vám brání v realizaci toho, co si přejete.

Na mé cestě mě provázeli a dál provází učitelé, kterým děkuji za jejich láskyplné vedení, podporu i nekompromisnost. Některé z nich jmenuji mezi Doporučenými.

A především děkuji tím největším učitelům v mém životě - manželovi a dceři.

Jsem členkou česko-slovenské Tarotové asociace.

Sebepoznání nemá hranic: nemá žádný vrchol ani závěr. Je to nepřetržitě plynoucí řeka.

Krišnamurti