Doporučuji

Cesty osobního zrání a duchovního rozvoje leckdy vedou k lidem a místům, jež v nás zanechají hlubokou stopu a obohatí nás víc, než-li si troufáme doufat. Několik takových lidí jsem na své cestě potkala a ráda jejich služby doporučím i vám.

Chcete přijít na kloub mystériu Tarotu? Zkušená učitelka Tarotu Sophie Joya (vlastním jménem Helena Kuželová) do tajů výkladu tarotových karet zasvětila již stovky adeptek a adeptů. Na jejím kurzu jsem se sama přesvědčila, že vykládat karty může skutečně každý, nemusíte oplývat žádnými nadpřirozenými schopnostmi. Stačí trochu zvídavosti, hravosti a touhy poznávat sebe i svět. Chcete-li se pustit do prvních krůčků seznamování s Tarotem, doporučuji Sophiin online kurz ZDARMA. Získáte první zkušenosti a vhledy, které, věřím, vám otevřou dveře do úžasného, magického světa Tarotu. A budete-li chtít, stane se Tarot i Vašim osobním průvodcem životem.

Pro všechny, kdo hledají poznání, inspiraci a průvodce na cestě životem, nabízí kartářka, učitelka tarotu a autorka knih Mary K. Greer nový přístup k práci s tarotovými kartami. Na základě zkušeností ze čtyř desetiletí své práce vytvořila nový a neobvyklý systém, který umožňuje prohloubit vlastní chápání každé karty z tarotového balíčku. 

Tato kniha se stala mojí hlavní inspirací pro práci s klienty v tarotové poradně. Když jsem ji četla poprvé v původní anglické verzi, věděla jsem, že chci, aby se tento revoluční přístup k výkladu tarotových karet šířil i u nás. Knihu jsem přeložila do češtiny a v roce 2015 vyšla v nakladatelství NOXI.  Knihu již v obchodech nenajdete, ráda vám však zašlu český překlad ve formátu PDF. 

Chcete-li Vaši mysl nasytit odpověďmi na otázky hledající smysl naší existence a udělat si jasno, vřele doporučuji školu Luďka Švojgra.

Astrolog, léčitel, stavitel menhirů, učitel v důchodu a poustevník ze Starého Plzence Luděk Švojgr ve třinácti krátkých videích jednoduše a srozumitelně popisuje základní pojmy své školy o životě, souvztažnostech mezi nimi a představy o tom, jak člověk funguje na Zemi. V jednotlivých kapitolách se věnuje tématům: geneze života, lidská schopnost abstrahovat, tři Já (duše, mysl/ego, tělo) a jak jsou propojené, Adam a Eva, vztahy a polarita, rodina jako nástroj předávání poznatků dalším generacím, životní cyklus, pět rozměrů (měření vesmíru). Za pořízení záznamu děkuji Jiřímu Dvorskému a Jaroslavu Mendelovi. "Slabikář života" je volně k dispozici. Chcete-li sdílet, budu vděčná za uvedení zdroje.

Hledáte-li jednoduchý a účinný způsob, jak ztišit mysl a zregenerovat síly, naučte se meditovat.

V dnešním uspěchaném a na cíle a výkon orientovaném světě je meditace často doporučena jako nástroj ke zklidnění mysli a návratu k sobě. Meditace má mnoho forem, někdo medituje na procházce v lese, někdo plením na zahradě, nebo ve wellness koupeli. Trh duchovního rozvoje nabízí i různé meditační techniky, leckteré komplikované a vhodné spíš pro život v klášterech. Védská meditace (zvaná i transcendentální) je velice snadná technika, kterou můžete praktikovat kdekoliv a kdykoliv, je přímo stvořená pro moderního člověka. V rozhovoru s učitelkou védské meditace Terezou Böhmovou se dozvíte, jak tato technika funguje a co vám přinese do běžného života. Sama medituji od roku 2013 a čas strávený v meditaci se stal neodmyslitelnou součástí mého života.