Vnitřní učitel

26.07.2023

Všichni ho nosíme v sobě. Každý z nás má jedinečného vnitřního učitele, který nás laskavě provází životními zkouškami, kdykoli ho požádáme o podporu. Odraz svého učitele najdeme i v tarotových kartách. K jeho identifikaci stačí datum, čas a místo narození. Z těchto údajů si sestavte horoskop (jednoduše například na internetových stránkách www.astro.com) a vyhledejte znamení, ve kterém se nachází Měsíc/Luna. V následující tabulce najděte odpovídající tarotovou kartu - představuje vašeho vnitřního učitele. Pokud se vaše Luna v horoskopu nachází například ve znamení Berana, je vaším vnitřním učitelem Královna holí.

Beran - Královna holí | Býk - Král mincí | Blíženci - Král mečů | Rak - Královna pohárů | Lev - Král holí | Panna - Rytíř mincí | Váhy - Královna mečů | Štír - Král pohárů | Střelec - Rytíř holí | Kozoroh - Královna mincí | Vodnář - Král mečů | Ryby - Rytíř pohárů

Za svým učitelem můžete kdykoli zajít, můžete s ním vést rozhovory ve svých představách nebo můžete jednoduše pozorovat, jak pracuje, co dělá, jakou atmosféru kolem sebe vytváří, najít v něm inspiraci. Pojďme tedy na návštěvu.

Najděte si klidné místo, kde vás nebude nikdo rušit. Vezměte si tarotovou kartu, která zobrazuje vašeho vnitřního učitele. Pozorně si ji prohlédněte, všímejte si každého detailu a snažte se obraz na kartě co nejlépe zapamatovat.

Pohodlně se posaďte s nohama pevně na zemi a zavřete oči. Třikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. S každým výdechem vnímejte, jak z vás odchází napětí a s každým nádechem přichází klid a vyrovnanost. Vnímejte zem pod nohama. Představte si planetu Zemi, v jejímž jádru je jeskyně a v ní sedí váš učitel. Čeká na vás. Představte si sebe jako strom, který zapouští kořeny do země, a jeden silný kořen prorůstá hluboko až k jeskyni. Vytvořili jste tak kanál, kterým jede váš osobní výtah od povrchu země k učiteli. Nastupte do výtahu a nechte se odvézt do jeskyně. Dveře výtahu se otevřou, vy vystoupíte...

Co vidíte? Jaké barvy převládají? Jaké vůně cítíte? Slyšíte nějaké zvuky? Je v jeskyni horko/studeno? Je zdobená/prostá? Je v ní nějaký nábytek? Zapojte všechny smysly a nasávejte atmosféru. Učitel k vám přistoupí a dotkne se vaší hlavy na znamení ochrany. Zároveň tím otevře váš vnitřní zrak. Pak se dotkne vašeho srdce a otevře vaše vnímání všeho, co pochází z lásky. Požádejte svého učitele, aby se vám ukázal v celé své kráse. Jste v naprostém bezpečí, plně vnímejte okolí, sledujte, co váš učitel dělá, jak se kolem něj mění barvy, vůně, tvary, zvuky. Nezáleží na tom, jestli je pro vás obtížné něco "vidět". Často se kolem učitele objevují symboly, obrazy, všímejte si každého detailu a sledujte své vlastní pocity. Až se vrátíte do reality, zapište si na papír vše, co jste zažili a cítili, viděli a vnímali.

K učiteli se můžete kdykoli vrátit a položit mu konkrétní otázky. Zapište si jeho/její reakce a možné odpovědi.

Moudrost v každém z nás má nevyčerpatelné hlubiny a náš vnitřní učitel nám pomáhá otevřít dveře do těchto hlubin.

Přeji vám obohacující chvíle v "jeskyni" a zdravím náš duchovní pedagogický sbor. 😊

Zpracováno podle knihy "Tarot for Your Self" od Mary K. Greer