Zážitkový Tarot

30.04.2023

Kdysi mi kamarádka vyprávěla o báječné kartářce, která ji vyvěštila události, nad nimiž nevěřícně kroutila hlavou. A když se později skutečně udály, kroutila hlavou o to víc. Moje zvědavost ožila a za pár dní jsem se octla v malém pokojíku panelákového bytu, kde mi kartářka věštila budoucnost. Taky jsem nevěřícně kroutila hlavou. A když se nám do tří let žádná holčička nenarodila, posléze manželství nerozpadlo a žádný nový muž do mého života nevstoupil, s úlevou jsem pochopila, že ani dvojčata nehrozí. Zřejmě kartářka neměla svůj den. Jsem za to ráda. Svého muže bych neměnila, ani naši jedinou dcerku, která uzřela světlo světa mnohem později, než bylo v kartách psáno. Ke kartářce jsem se nevrátila… ke kartám ano. 

Tarotový koučink, duchovní a osobnostní rozvoj | mariamirjam.cz
Tarotový koučink, duchovní a osobnostní rozvoj | mariamirjam.cz

Již z dřívějška jsem věděla, že s tarotovými kartami lze objevovat víc než zdání předurčenosti a neměnnosti osudu. Vždyť jsme tvůrci. Někdy není snadné zastavit se v závratném tempu běžného života, vymanit se z očekávání a tlaků okolí, oklepat ze sebe nánosy stresu a emocí a přijmout jasná rozhodnutí. Zde dokáže být tarot účinným pomocníkem. Karta, kterou si nenáhodně vybereš, Tě navede k uvědomění si toho, co je aktuálně pro Tebe a Tvé další směřování podstatné. Ze začátku jsem ve své poradně klientům četla odpovědi z karet a předkládala jim významy tajemných obrázků na zlatém podnose. Odcházeli spokojeni a já se mohla poklepat po rameni, jak jsem to opět parádně zvládla. 

Zlom nastal ve chvíli, kdy mi nenáhoda do života přivedla americkou tarotovou guru Mary K. Greer. Její způsob práce s klienty mi připadal revoluční. S velkou důvěrou v klientovu vnitřní moudrost přebírá roli "porodní asistentky" a doprovází ho na cestě objevování jeho osobních významů karet. Wow! I člověk, který nikdy nedržel tarotové karty v rukou, může v příbězích na kartách objevit ten svůj. Od té doby nabízím interaktivní výklad tarotových karet neboli tarotový koučink. Zjistila jsem, že klienti: 

  • si odnáší hluboké uvědomění založené na osobním prožitku. 
  • nastartují ozdravné procesy ve svých životech. 
  • napojením se na vlastní intuici se rozhodují v souladu se sebou. 
  • odchází posíleni důvěrou ve vlastní schopnosti. 

Tarotový koučink mi dává smysl, stávám se průvodcem na cestě sebepoznání. Nenabízím hotové odpovědi, ty nosíš v sobě. A s tarotem Ti pomůžu je odkrýt. V bezpečném prostoru daleko od shonu okolního světa navážeš opět kontakt se sebou, s vlastní vnitřní moudrostí. I Ty můžeš být vědomým spolutvůrcem svého života.