Živly v tarotu i meditaci – Voda a země

17.06.2023

Příroda je plná neuvěřitelné krásy a síly, která se projevuje skrze čtyři základní přírodní živly: oheň, vzduch, voda a země. Tyto živly mají jedinečné vlastnosti a energii, které působí v našich životech. Relaxace a zklidnění mysli jsou klíčové pro udržení fyzického i duševního zdraví, nechme se přírodními živly inspirovat.

VODA je základním životním zdrojem a představuje symbol čistoty a obnovy. Přítomnost vody je nezbytná pro život všech organismů na Zemi. Je zde jako zdroj pití, zavlažování a pročišťování. Voda je v Tarotu znázorněna barvou Pohárů a symbolizuje emocionální aspekty našich životů, schopnost uzdravovat a obnovovat náš hluboký vnitřní svět. Koupání v moři, jezerech nebo relaxace u tekoucího potoka přináší pocit klidu a harmonie.

TIP: I doma můžete Vaší mysli dopřát uvolnění pomocí živlu vody. Připravte si teplou vodní koupel a minimálně 20 minut nechte své tělo hýčkat jejím povznášejícím a hřejivým dotekem. Svíčky i příjemnou hudbu nechte tentokrát mimo koupelnu, dovolte své mysli vnímat klid bez světla a zvuků. Vnořte se do ozdravné síly vody.

ZEMĚ je pevná půda, na které stojíme, a představuje základ našeho života. Poskytuje nám plodnou půdu, na které můžeme pěstovat potraviny a budovat domovy. Je zdrojem surovin, které potřebujeme pro naše každodenní životy. Země je v Tarotu vyobrazená barvou mincí (pentaklů) a symbolizuje mimo jiné stabilitu, sílu a růst. Rovněž představuje naše spojení s přírodou a naše kořeny. Pobyt v přírodě, chůze po zemi bosýma nohama a vytváření zahrad nebo zelených prostorů nám pomáhají se propojit se zemí.

TIP: Dopřejte si procházku v lese – ideálně alespoň hodinu denně minimálně půl roku. Příroda a zejména vysoké stromy odsávají z těla napětí. V lese se Vaše mysl ztiší, můžete si vytvořit hlubší spojení s přírodou a s vaší vlastní podstatou. Nechte se okouzlit krásou zeleně a odevzdejte své myšlenky do lůna přírody.

Ve světě plném technologie a rychlého tempa je důležité najít si čas a prostor pro spojení s přírodními živly. Udělejte si čas na procházky v přírodě, meditaci na čerstvém vzduchu, plavání v jezeře nebo jednoduché rituály, jako je rozdělání ohně nebo péče o rostliny. Tato jednoduchá propojení s přírodou nám mohou pomoci najít klid a rovnováhu v našem hektickém životě.

Jak se propojit pomocí živlů ohně a vzduchu se dočtete zde: Živly v tarotu i meditaci - Oheň a vzduch.